Jou TV-skedule vir vandag

Hier is jou TV-skedule:

SABC 1

00:00              Koze Kuse S2
05:00              Devotions
05:02              Go Jetters S1 Set 1
05:15              Go Jetters S1 Set 1
05:30              Go Jetters S1 Set 1
05:45              Go Jetters S1 Set 1
06:00              Kids News & Current Affairs
06:30              Yotv S22 Zenzele
07:00              Takalani Sesame S11
07:30              Yotv Mini S29 Yotv Land
07:45              Yotv Mini S29 Ilitha Lethu
08:00              Generations – The Legacy S30
08:30              Muvhango S21
09:00              Uzalo S6
09:30              Skeem Saam S9
10:00              My Perfect Family S1
10:30              Daily Thetha
11:30              Zaziwa S4
12:00              [email protected]
13:00              Lunch Time News
13:30              Mam’ Sakhile’s Story House
14:00              Selimathunzi S32
14:30              Teenagers On A Mission S11
15:00              Rented Family S2
15:30              Yotv LIVE
16:30              Rouge
17:28              Devotions
17:30              Siswati/ndebele News
18:00              Evolution Of Mzansi Street Culture S1
18:30              Skeem Saam S9
19:00              Xhosa/zulu News
19:30              The Braai Show With AKA
20:00              Generations – The Legacy S30
20:30              Uzalo S6
21:00              Reno Race
22:00              Kelly Khumalo
23:00              Yilungelo Lakho

SABC 2

03:00              Globe, The
05:00              Thabang Thabong S5
05:30              Nina And The Neurons S5: In The Lab
05:44              Nina And The Neurons S5: In The Lab
05:57              Motheo S20
06:00              Morning Live
08:00              Inside The Baobab Tree S5
08:30              Baby Tv S2
09:00              Teens 101
09:30              Ladies Club
10:00              Enchanted Tales
11:00              7de Laan S22
11:30              Muvhango S21
12:00              Uzalo S6
12:30              Generations – The Legacy S30
13:00              Skeem Saam S9
13:30              Lithapo S1
14:00              Touched By An Angel S5
15:00              Akili And Me S2
15:30              All Hail King Julien
16:00              Words And Numbers S9
16:30              Hectic Nine 9 S15
17:00              Yu-Gi-Oh! 5D’s S1 & S2
17:30              Venda/tsonga News
18:00              7de Laan S22
18:30              Nuus
19:00              In Die Kollig S1
20:00              Setswana/sesotho News
20:30              Tri.A.Logue S1
21:00              Muvhango S21
21:30              Skwizas S5
22:00              Catch My Killer S1
23:00              Yu-Gi-Oh! 5D’s S1 & S2
23:30              Full View

SABC 3

05:00              Mortified
05:30              Hectic On 3 S2
06:00              Expresso
09:00              Safari Live S2
10:00              Trending SA S5
10:30              7de Laan S22
11:00              Generations the Legacy
11:30              Judge Faith Jenkins S1 – S2
12:00              Airwolf S4
13:00              On Point
14:30              Butter and Brown
15:00              Legacy Of The Silver Shadow
15:30              Crash Zone S1
16:00              Hectic On 3 S2
16:30              Judge Faith Jenkins S1 – S2
17:00              Afternoon Express
18:00              Trending SA S5
18:30              The Good Dr S2
19:30              Don’t Tell The Bride S12
20:30              Bundesliga Preview Show 2020/21
21:00              News @21:00
21:30              Narcos S2
22:30              Comedy Knockout S2
23:00              Comedy Knockout S2
23:30              Koze Kuse S2

ETV

00:00              The Late Show With Stephen Colbert
00:45              Terminator Salvation
02:50              Forbidden Empire
05:00              Cool Catz Legacy
05:30              Judge Judy
06:00              The Morning Show
08:00              The Morning News
09:30              Elif
10:30              Doodsondes
11:30              Rhythm City
12:00              Scandal!
12:30              Imbewu
13:00              e.tv news
13:30              Durban Gen
14:00              Paternity Court
14:30              Noddy In Toyland
14:45              Postman Pat Special Delivery Service
15:00              Ninjago: Masters Of Spinjitsu
15:30              All Hail King Julien
15:55              The Adventures Of Puss In Boots
16:20              Judge Judy
16:45              Days Of Our Lives
17:30              Deur Dik en Dun
18:30              Durban Gen
19:00              Rhythm City
19:30              Scandal!
20:00              e.tv news
20:30              The Librarians
21:30              Imbewu
22:00              The Tuxedo
23:50              The Late Show With Stephen Colbert

MNET

00:40              The Comey Rule
01:50              Mr. Mercedes
02:55              Our Lady Of The Nile
04:35              Secret Millionaire
06:00              The Chase
06:55              MasterChef Australia
08:00              NCIS: New Orleans
08:55              Zoey’s Extraordinary Playlist
09:50              Legacy
10:20              The Kelly Clarkson Show
11:20              MasterChef Australia
12:35              The Chase
13:30              The Good Doctor
14:25              The Rookie
15:20              NCIS: Los Angeles
16:15              Modern Family
16:45              The Kelly Clarkson Show
17:45              MasterChef Australia
19:00              Legacy
19:30              Titan Games
20:30              Titan Games
21:30              Bull
22:30              The Bay
23:30              The Late Late Show

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: